نمایشگاه کتاب “چهل سال عزت” در ۴۰ دانشگاه کشور برگزار می‌شود

به گزارش کتابونه؛ مؤسسۀ فرهنگی هنری قدرولایت، به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب عزّت‌آفرین اسلامی ایران، با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری همه‌جانبۀ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در ۴۰ دانشگاه برگزیدۀ کشور نمایشگاه‌های کتاب برگزار می­‌کند.

موضوع نمایشگاه‌های کتاب، تاریخ معاصر ایران در سه مقطع «دورۀ مشروطه»، «دورۀ پهلوی» و «دوران انقلاب اسلامی» است. حدود ۲۰ ناشر فعال در حوزۀ تاریخ معاصر ایران دعوت مؤسسۀ قدرولایت را پذیرفته و منشورات تولید چاپ اوّل ۱۳۹۰ به بعد خود را جهت عرضه در این نمایشگاه‌ها ارائه و بخشی از هزینه­های اجرایی نمایشگاه را با افزایش تخفیف خود تقبل نموده­اند.

این نمایشگاه‌ها در هفتۀ کتاب جمهوری اسلامی ایران از تاریخ ۱۹ آبان تا ۲۹ آبان برگزار خواهند شد و کتاب‌ها با تخفیف ۵۰درصد به دانشجویان و استادان عرضه می­شوند. نهاد نمایندگی با شناسایی دانشگاه‌های واجد شرایط و امکانات لازم، برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه­های جانبی پرسش و پاسخ با استادان تاریخ، نظارت بر حُسن برگزاری نمایشگاه و تبلیغات محیطی دانشگاه محل برگزاری را به عهده گرفته است. همچنین معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲۰درصد تخفیف نمایشگاه را تعهد کرده است.

دعوت از ناشران، انتخاب کتاب‌ها، سفارش کتاب‌های انتخاب‌شده، بسته‌بندی و ارسال محموله­ها به دانشگاه‌ها، طراحی و چاپ و توزیع پوستر و بنر متمرکز، دریافت مرجوع کتاب‌ها و ترتیب و تحویل به ناشران و نیز حسابرسی و تسویه و امور قراردادها با مؤسسۀ فرهنگی هنری قدرولایت است.

ناشران شرکت‌کننده در این نمایشگاه‌ها عبارت‌اند از انتشارات انقلاب اسلامی، مؤسسۀ مطالعات و تاریخ معاصر ایران، نشر معارف، زمزم هدایت، شهرآب، بوستان کتاب، آفاق روشن بیداری، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشۀ اسلامی، کتاب دانشجو، رسول آفتاب، کیهان، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، مؤسسۀ مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، مؤسسۀ فرهنگی هنری قدرولایت، شهرستان ادب، موزۀ عبرت ایران، مرکز اسناد انقلاب اسلامی و به‌نشر.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

 

Leave a Reply