والدین کتاب بخوانند و لذت کتاب‌خوانی را در عمل به بچه‌ها بچشانند

به گزارش کتابونه؛ مصطفی رحماندوست ، نویسنده با حضور در نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان، ضمن حضور در مراسم جشن امضای کتاب گفت: در دنیا کارهای زیادی برای گسترش کتاب‌خوانی انجام داده‌اند. سعی کرده‌اند با بچه‌ها ارتباط بگیرند، آنها را ببینند و با خواندن قصه‌ها، توانمندی آنها را افزایش دهند. اگر می‌خواهید فرزندانتان کتاب‌خوان شوند، می‌توانید برای آنها کتاب بخوانید.

شاعر شعر «صد دانه یاقوت» گفت: روزی به موزه رفتم و دیدم کارنامه اول دبستانم را که در آن انشا را ۱۲ و دستور زبان را ۱۱.۵ شده بودم، به دیوار زده‌اند. مسئول موزه از این بابت عذرخواهی کرد؛ در حالی که این نشان‌دهنده آن است که هر چیزی برای آن که ما بتوانیم به اوج برسیم، در مدرسه اتفاق نمی‌افتد.

وی گفت: والدین بدانند اگر می‌خواهند بچه‌هایشان زندگی کردن یاد بگیرند، این مسأله در مدرسه اتفاق نمی‌افتد. همه می‌دانند سطح مطالعه در کشور پایین است. هرچه در مدرسه فریاد زدند کتاب بخوانید و درجامعه مردم را تشویق کرده‌اند، بی‌نتیجه بوده است. بچه‌ها از طریق تقلید کردن رفتار والدین می‌آموزند؛ پس باید والدین با خواندن کتاب‌ها، بچه‌ها را به کتاب‌خوانی علاقه‌مند کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

Leave a Reply