وزیر ارشاد: شکوه حضور میلیونی مردم ایران در حماسه اربعین باید در ابعاد بین المللی معرفی شود

به گزارش کتابونه؛ سید عباس صالحی روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه شهدای ایلام با اشاره به ثبت نام بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سامانه سماح یادآور شد: هر سال بر اشتیاق مردم برای حضور در این مراسم که شکوه و جلوه خاصی از اقتدار شیعیان عالم است، افزوده می شود.

وی اضافه کرد: مردم ایلام در چند سال اخیر پذیرای زوار اربعین حسینی بوده اند و این افتخار نصیب مردم استان است که در صف مقدم خدمت رسانی با زائران اباعبدالله الحسین (ع) باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از دلایل بازدید از مهران، شرایط موجود در مرز و نحوه تردد زوار حسینی است، تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از زوایای مختلف با بحث اربعین حسینی ارتباط دارد و سازمان حج و زیارت نیز به دلیل پاره ای از وظایف ذاتی خود در خصوص زائران اربعین حضور فعال داشته و دارد.

وی اظهار کرد: تلاش می شود نمایشگاه ها و برنامه های پیش از اربعین حسینی، همزمان با این مراسم و بعد از آن بتواند این حماسه را در فضای مطهر این سرزمین که مفتخر به تردد زوار حسینی است، برجسته کند.

صالحی با اشاره به اینکه نمایشگاه ها و جشنواره های مختلفی ایام اربعین حسینی در مرز مهران و استان ایلام برگزار می شود، اضافه کرد: خدمات، تولیدات و محصولات فرهنگی در قالب های مختلف صورت می گیرد و باید در قالب کتاب و سینمای سیار زائران در فرصت فراغت و اقامت کوتاه، از فیلم های متناسب با این ایام بهره مند شوند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply