پنج جلد کتاب از سلسله تک‌نگاشت‌های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منتشر شد

به گزارش کتابونه؛ کتاب‌های این مجموعه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در انتشارات مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت راهی بازار شده‌ و با این عنوان‌ها همراه‌اند: «مبانی پیشرفت در اندیشه علامه محمدتقی جعفری» نوشته حجت‌الاسلام حسن یوسف‌زاده و محمدعلی نظری (در ۱۱۷ صفحه با قیمت ۷۰۰۰ تومان)، «مبانی پیشرفت در اندیشه آیت‌الله جوادی آملی» از حجت‌الاسلام حسن یوسف‌زاده و محمدعلی نظری (در ۱۳۴ صفحه با بهای ۷۰۰۰ تومان)، «تبیین معنویت در فرهنگ و ادب فارسی» نوشته احمد شاکرنژاد و مسعود تاره (در ۴۹ صفحه با بهای ۵۰۰۰ تومان)، «پیشرفت سیاسی و سیاست اخلاقی» از جلال درخشه (در ۷۰صفحه با قیمت ۵۰۰۰ تومان) و «درآمدی انتقادی بر مفهوم توسعه سیاسی» نوشته حمیرا مشیرزاده (در ۱۱۲ صفحه با بهای ۷۰۰۰ تومان).

در پیشگفتار کتاب درباره مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و تک‌نگاشت‌ها آمده است: تعیین مبانی، ارکان، چارچوب و مسیر پیشرفت کشور در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید با مشارکت گسترده و حضور همه‌جانبه دانشمندان، محققان، نخبگان دانشگاهی و حوزوی و جوانان این مرز و بوم صورت گیرد. به گواه تاریخ و تجارب گذشته، پیشرفتی همه‌جانبه و پایدار خواهد بود که مبانی اسلامی و اقتضائات ایرانی در آن توامان مورد توجه باشد.

اینک مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در آستانه اتمام سه سال تلاش‌های علمی، و تخصصی و فکری درباره پیشرفت اسلامی ایرانی، برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی، تأسیس اندیشکده‌های مرکز، انتشار صدها مقاله ارزشمند و تهیه نقشه راه تدوین الگو و انجام برخی از مراحل آن، در نظر دارد با هدف تولید دانش و گسترش و تعمیق ادبیات موضوعی در حوزه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، آثاری را به صورت تک‌نگاشت‌های علمی فاخر منتشر کند.

تک‌نگاشت نوشتاری تخصصی و نیمه‌مبسوط است که توسط یک پژوهشگر خبره در یک موضوع خاص نگاشته می‌شود. تک‌نگاشت از نظر حجم و محتوا حد فاصل مقاله و کتاب است و نویسنده با پردازش و تحلیل یافته‌ها و مطالعات تخصصی پیشین و افزودن یافته‌های پژوهشی جدید خود و تحلیل جامع و منسجم آن‌ها افق‌های تازه‌ای در زمینه مورد بررسی می‌گشاید.

سلسله تک‌نگاشت‌های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در مجلدات مختلف منتشر می‌شوند، حاصل تلاش‌ جمعی از استادان، اندیشمندان و محققان دانشگاهی و حوزوی است که مراحل مختلف نگارش، ارزیابی، ویراستاری، تدوین و انتشار را با نظارت متخصصات و اهل فن گذرانده است و در اختیار صاحب‌نظران قرار می‌گیرد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کتاب‌های دیگر مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت می‌توانند به نشانه الکترونیکی(http://nashr.olgou.ir/book) مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

Leave a Reply