چاپ چهلم رمان”دعبل و زلفا”

به گزارش کتابونه؛ حسین سعیدی اظهار کرد: رمان «دعبل و زلفا» نوشته حجت الاسلام و المسلمین«مظفر سالاری» است که پیش از این رمان پرفروش «رویای نیمه شب» را نگارش کرده و آن کتاب مورد تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه به‌نشر چاپ نخست کتاب «دعبل و زلفا» را همزمان با دهه کرامت سال ۹۶ منتشر کرده بود، خاطرنشان کرد: هم اکنون این رمان جذاب به چاپ چهلم رسیده است.

سعیدی ادامه داد: انتشارات آستان قدس رضوی این کتاب را در قطع رقعی و با شمارگان یک هزار نسخه منتشر کرده است و در حال حاضر مجموع شمارگان این کتاب به ۴۶ هزار نسخه رسیده است.

وی با بیان اینکه رمان «دعبل و زلفا» برگرفته از رویدادی واقعی در تاریخ است، تصریح کرد: داستان این اثر بیانگر سرگذشت زندگی دعبل شاعر و ذاکر فضائل اهل بیت(ع) است که در زمان امامت امام رضا(ع) می زیسته؛ در این داستان آشنایی وی با  همسر سازش ناپذیرش زلفا، رویدادی عاشقانه را دل تاریخ روایت می کند.

مدیرعامل به‌نشر تصریح کرد: در این کتاب، مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم(ع) و امام رضا(ع) به صورت داستانی کنکاش شده است و تلاش دارد بر اساس داده‌های تاریخی به بازسازی و بازآفرینی ماجراها و حوادث بپردازد.

شرکت ۵ هزار نفر در مسابقه ملی کتابخوانی«دعبل و زلفا»

سعیدی خاطرنشان کرد: این اثر منبع مسابقه ملی کتابخوانی «دعبل و زلفا» است که با مشارکت به‌نشر و شبکه جوانان رضوی(شجر) و همچنین سایر مؤسسات و مجموعه‌های آستان قدس رضوی و کشوری در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه مسابقه ملی کتابخوانی «دعبل و زلفا» از ۲۴ تیر ماه امسال و همزمان با دهه کرامت آغاز شد، گفت: تاکنون حدود پنج هزار نفر با خرید این اثر در مسابقه ملی کتابخوانی «دعبل و زلفا» شرکت کرده اند.

مدیرعامل به‌نشر درباره شیوه برگزاری این مسابقه خاطرنشان کرد: تمام کتاب‌های مسابقه همراه با کارت ویژه با کد منحصر به فرد در مسابقه و با ۵۰ درصد تخفیف پشت جلد  به قیمت (۱۲۵۰۰تومان) به فروش می‌رسد.

سعیدی ادامه داد: شرکت‌کنندگان با خرید کتاب، مطالعه و ارسال کد قرعه‌کشی به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۲۰۹ ابتدا در قرعه‌کشی هفتگی شرکت داده می‌شوند که نتایج قرعه‌کشی هفتگی، هر هفته اعلام و جایزه فرد برنده حداکثر تا یک هفته بعد پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل استقبال پرشور مخاطبان از این مسابقه، قرعه کشی های هفتگی تمدید شده است، اظهار کرد: قرعه کشی هفته پانزدهم امروز دوشنبه ۲۱ آبان ماه برگزار می شود و به صورت هفتگی تا دوشنبه ۱۲ آذر ماه ادامه دارد.

مدیرعامل به‌نشر با اشاره به اینکه تاکنون ۸۴ نفر از سراسر کشور در قرعه کشی های هفتگی مسابقه ملی کتابخوانی« دعبل و زلفا» به عنوان برگزیده شناخته شده اند؛ جوایز شرکت در قرعه کشی های هفتگی را یک جایزه چهار میلیون ریالی(کمک هزینه سفر به مشهد)، دو جایزه یک میلیون ریالی(کارت خرید کتاب و سوغات) و سه بسته متبرک فرهنگی به برگزیدگان اعلام کرد.

سعیدی بیان کرد: در پایان مهلت شرکت، سؤالات محتوایی و تستی این مسابقه بر روی سایت www.Behnashr.com منتشر می‌شود و تنها افرادی که دارای کد انحصاری قرعه‌کشی هستند، می‌توانند پاسخ سؤالات را همراه با کد، ارسال کنند و در صورت پاسخگویی درست به سؤالات، در قرعه‌کشی نهایی جایزه ویژه شرکت داده می‌شوند.

وی یک دستگاه خودروی سواری و هشت کمک هزینه سفر به عتبات عالیات را به عنوان جوایز ویژه این مسابقه اعلام و تصریح کرد: تاریخ برگزاری قرعه کشی نهایی این مسابقه به زودی اعلام خواهد شد.

مدیرعامل به‌نشر در پایان یادآور شد: به منظور دسترسی راحت‌تر مخاطبان و همچنین فراهم آوردن امکان شرکت آسان‌تر علاقه‌مندان، سایت اختصاصی مسابقه به نشانی m.behnashr.com راه‌اندازی شده است که علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه می‌توانند به راحتی از طریق این سایت نسبت به خرید منبع این مسابقه اقدام کنند.

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply