کتاب “روح گریان من”؛ آخرین کتابی که توجه بازیگر سینما را جلب کرده است

به گزارش کتابونه ؛ پرویز پور حسینی درباره آخرین کتابی که خوانده گفت: آخرین کتابی هم که خواندم «روح گریان من» نوشته کیم هیون هی است که قصه یک جاسوس کره شمالی را روایت می‌کند.

وی با اشاره به مضمون این کتاب بیان کرد: خواندن کتاب بسته به شرایط روحی‌ام دارد و بر حسب حال و هوایی که دارم کتاب‌ها را برای خواندن انتخاب می‌کنم.

طبق آنچه که پورحسینی از خاطرات دوران کودکی‌اش به رسانه‌ها گفته، وی در کودکی هم   به کار در یک صحافی مشغول بوده است و بر همین اساس هم  کتاب‌‌ها و مجلات زیادی که برای صحافی به دستش می‌رسید را در زمان استراحت مطالعه می‌ کرد. اکثر کتاب‌ هایی که وی در این برهه از زندگی‌اش مطالعه کرده  تاریخی بوده است.

به گفته وی، خواندن کتاب‌‌های نادر و کمیاب او  را به کتاب‌خواندن علاقه‌ مند کرده است.

لازم به ذکر است که «روح گریان من» داستان زندگی زنی است که تحت حکومت کره شمالی، در نوجوانی از خانواده‌اش جدا شد، سخت‌ترین آموزش‌های نظامی را از سر می‌گذراند، به عنوان جاسوس به بسیاری از کشورهای جهان سفر می‌کند و یکی از خوف‌ناک‌ترین ماموریت‌های جاسوسی ممکن را به سرانجام می‌رساند. او فرصت یافت از فرازونشیب‌های زندگی پرماجرا، دردناک و سرشار از ترس و رنج خود و حکومت مرموز کره شمالی بگوید.

منبع: میزان

انتهای پیام/

Leave a Reply