کتاب “سواد حقوقی کودک” راهی بازار نشر شد

به گزارش کتابونه؛ کودکان آسیب پذیرترین گروه جامعه انسانی، نخستین کسانی هستند که در معرض هجوم مستقیم مشکلات و فشارهای ناشی از زندگی بزرگ‌ترها قرار می‌گیرند و آن را تحمل می‌کنند. امروزه در کشورهای مختلف میلیون‌ها کودک در سراسر جهان به دلایل بی‌سرپرستی، ضعف در بنیان خانواده و… تن به کار اجباری و مواد مخدر و…می‌دهند و به تعبیری حقوق آنان نقض می‌شود.

اسلام، بیش از مکتب‌های دیگر، برای کودکان ـ این گروه آسیب پذیر جامعه – حقوق قائل شده است، زیرا با رعایت این حقوق، آینده کشور با وجود انسان‌های شایسته، تضمین خواهد شد. اما تا چه میزان مسئولین  به ویژه والدین که بیشترین مسئولیت را در قبال کودکان دارند از این قوانین مطلع هستند و آنها را به کار می‌گیرند. البته مقالات و نوشته‌های زیادی در این مورد به قلم حقوقدان‌ها و… به رشته تحریر درآمده است، اما کتاب«سواد حقوقی کودک: به همراه نکات آموزش حقوق دانش آموز از پیش دبستانی تا دبیرستان و قوانین مرتبط» علاوه بر آشنایی حقوق کودکان، در سه بخش به نکات آموزشی حقوق دانش‌آموز از پیش دبستان تا دبیرستان و قوانین مرتبط با آن پرداخته است.

کتاب سه بخش دارد که عناوین آن به ترتیب عبارتند از: «اصول و مبانی حقوق کودک از دیدگاه اسلام و اعلامیه‌های جهانی»، «پودمان‌های آموزشی حقوق کودک» و «قوانین و مقررات حمایت از حقوق کودک». کتاب «سواد حقوقی کودک» با ۲۰۸ صفحه و به قیمت ۳۵ هزار تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه به آدرس enma.ir  در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

 

Leave a Reply