۸۳۷ عنوان کتاب ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت عرضه شد

هفتادمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت امروز چهارمین روز خود را پری می‌کند‌، غرفه ملی ایران در این دوره نیز با مشارکت تشکل‌های صنفی نشر و ناشران در فضایی به وسعت ۲۲۲ متر در دو غرفه در سالن ۵ واقع شده است. در این غرفه ۵ تشکل صنفی نشر‌، بیش از ۱۷ ناشر و ۲ آژانس ادبی حضور دارند.

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی به سنت چند سال اخیر کار انتخاب کتاب‌های ناشران ایرانی برای نمایش در غرفه را ۵ تشکل صنفی نشر سپرد. بر این اساس در حال حاضر بیش از ۸۳۷ عنوان کتاب تنها توسط تشکل‌ها عرضه شده است،‌ علاوه بر این ۱۷ ناشر نیز به صورت مستقیم حضور دارند‌ که آثار خود را عرضه کرده‌اند.

اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران ۱۸۰ عنوان کتاب را در موضوعات مختلف از جمله در حوزه ادبیات، ایرانشناسی و کتب عمومی به نمایش گذاشته است.

انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی:

انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی ۱۰۰ عنوان کتاب از ۱۵۰ ناشر دانشگاهی را عرضه کرده است، گروه بین المللی انجمن، به عنوان نماینده اعضا و ناشران دانشگاهی ایران که حدود ۱۴۰ عضو دارد؛ با هدف تسهیل و افزایش تبادل کتاب و کالاهای فرهنگی برای اعضای خود و معرفی تازه‌ها و برگزیده‌های ناشران عضو در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۱۸ حضور پیدا کرده است.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی:

مجمع ناشران انقلاب اسلامی، به نمایندگی از ناشران حوزه دین و انقلاب در نمایشگاه حضور یافته است . در این دوره نمایندگان این مجمع علاوه بر مذاکره با ناشران بین‌المللی به گفت‌وگو با علاقه‌مندان درخصوص ادبیات و کتاب‌هایی با موضوع ضد سلطه، ادبیات پایداری ایران و منطقه، انقلاب اسلامی و ادبیات، نقش زنان در خلق و روایت، حماسه دفاع مقدس و… می‌پردازند. مجمع ناشران انقلاب اسلامی نیز در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حدود ۸۰ عنوان کتاب  با خود همراه کرده است.

مجمع ناشران دفاع مقدس

 این مجمع با انتشار فراخوانی نسبت به گردآوری و ارائه آثار برگزیده ناشران دفاع مقدس در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفـورت ۲۰۱۸ اقدام کرده است.مجمع ناشران دفاع مقدس در مجموع ۱۰۰ عنوان کتاب از ۲۷ ناشر را عرضه خواهد کرد‌.

انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر

این انجمن که فعالیت‌هایی نظیر برگزاری جلسات و ارتباط پایدار با زنان ناشر، حضور در نمایشگاه‌‌های کتاب استانی و بین‌المللی کتاب تهران و نمایشگاه‌ بین‌المللی کتاب فرانکفورت را در سابقه و دستور کار خود دارد، برای چهارمین سال متوالی با انتشار فراخوان نسبت به معرفی کتاب‌های قابل عرضه در نمایشگاه و تهیه «رایت کاتالوگ» اقدام نموده است. حدود ۱۱۵ عنوان کتاب در موضوعات مختلف از زنان ناشر در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه شده است.

انجمن ناشران کتاب کودک و نوجوان: 
انجمن ناشرات کودک و نوجوان نیز بیش از ۲۶۲ عنوان کتاب از ۵۰ ناشر را در نمایشگاه عرضه کرده است.

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

 

Leave a Reply