دلار دیجیتالی چیست؟ هدف از دلار دیجیتالی چه بود؟

سیستم ذخیره فدرال پروژه دلار دیجیتالی را پیشنهاد داد تا ارز جدید ایالات متحده را ایجاد کند. اکنون پروژه دلار دیجیتالی به طور رسمی شروع به کار می‌کند، تا زمینه های گسترش ارز جدید ایالات متحده را آغاز کند.

کریستوفر جیانکارلو ، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالاها به همراه چارلز جیانکارلو و دانیل گورفین ، با همکاری Accenture برای راه اندازی پروژه دیجیتال دلار برای توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی آمریکا CBDC همکاری می کنند.

به گفته جیانکارلو : “قرن بیست و یکم دیجیتال توسط یک ارز ذخیره آنالوگ تحت حمایت نیست. یک دلار دیجیتال به روند صعودی آینده کمک می کند و به افراد و شرکتهای جهانی امکان می دهد بدون در نظر گرفتن فضا و زمان ، به دلار پرداخت کنند. ”

هدف دلار دیجیتالی

این پروژه برای پشتیبانی از تحقیقات در حال انجام در مورد مزایای بالقوه صدور دلار دیجیتالی است، که از فناوری جدید در یک اقتصاد جهانی فوق دیجیتال استفاده می کند. برخلاف بیت کوین که غیرمتمرکز است و تحت کنترل هیچ دولت ، سازمان یا شرکتی نیست. دلار دیجیتال با پیشنهاد سیستم ذخیره فدرال صادر می شود.
هدف از پروژه دلار دیجیتال ایجاد چارچوبی برای تسریع در توسعه یك ارز مجاز و مجازی آمریكا است . كه سایر اهداف و افکار فدرال رزرو همگام باشد. مثلا می تواند برای تسویه حساب معاملات با روشی سریعتر و مقرون به صرفه تر مورد استفاده قرار گیرد.
آیا دلار دیجیتالی بازخورد جهانی خواهد داشت؟
آیا در رقابت با بیت کوین وسایر آلت کوینها پیروز خواهد بود؟

Leave a Reply