کیف پول‌های دیجیتالی چیست؟

می توان گفت برای نگهداری ارزهای دیجیتال نیاز به یکی از کیف پول‌های دیجیتالی است.اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید وارد دنیای هر نوع ارز دیجیتال شوید و یا اینکه قصد بهبود امنیت روش فعلی ذخیره آن را دارید باید دارای یکی از انواع کیف پول مجازی باشید .تمام افرادی که به خرید، فروش و انتقال ارز های رمزنگاری شده می‌پردازند، باید یک کیف پول ویژه برای ذخیره اطلاعات مربوط به آن داشته باشند. ، در این مطلب با کیف پول ارز دیجیتال آشنا خواهید شد. کیف پول‌ ارزهای دیجیتالی، نرم‌افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی مرتبط با بلاک چین را در خود نگه می‌دارد. از این کلیدها برای ارسال و دریافت داده‌های دیجیتالی در بلاک چین و ردیابی مانده‌حساب ارزهای دیجیتالی استفاده می‌شود.

کیف پول‌های دیجیتالی به چه صورت کار میکنند؟

کاربر می‌تواند مقدار ارز موجود خود را برسی کند، پول ارسال یا دریافت کند و دیگر عملیات‌های مرتبط را با آن به انجام برساند. وقتی‌که فردی به شما هر نوع ارز دیجیتالی دیگر می‌فرستد درواقع مالکیت این ارزها را به کیف پول شما انتقال می‌دهد. به‌منظور ارسال ارز دیجیتال، کلیدهای خصوصی‌ای که در کیف پول شما ذخیره‌شده‌اند باید با آدرس‌های عمومی‌ای که به ارزهای شما مرتبط است همخوانی داشته باشند. در این میان هیچ‌گونه انتقال فیزیکی از ارزها صورت نمی‌پذیرد.  افراذ زیادی که از کیف پول‌دیجیتالی استفاده می‌کنند، سردرگمی های زیادی در رابطه با این کیف پول‌ها دارند. برخلاف کیف پول‌های معمولی، کیف پول‌های دیجیتالی هیچ مقدار ارز فیزیکی را در خود جای نمی‌دهند. در واقع ارزهای دیجیتالی در هیچ کجا و به هیچ صورت فیزیکی‌ای نگه‌داری نمی‌شوند. تمام اطلاعات موجودیت آنها و تراکنش‌ها بر روی بلاک چین ذخیره می‌گردد.

 

انواع کیف پول‌های دیجیتالی کدامند ؟

می توان گفت به طور کلی کیف پول‌های دیجیتالی به دسته های زیر تقسیم میشود،در مقالات بعدی هر کدام را به صورت مجزا شرح می دهیم:

1-کیف پول تحت وب

1-کیف پول دسکتاپ

3-کیف پول موبایل

4-کیف پول سخت افزاری

5-کیف پول کاغذی

البته قابل ذکر است کیف پول ها می توانند روی چند سیستم مختلف اجرا شوند، برای مثال می توانند هم نسخه وب داشته باشند هم نسخه موبایل

 

Leave a Reply