کیف پول سخت‌ افزاری چیست؟

کیف پول سخت‌ افزاری ازاین‌جهت که کلیدهای خصوصی افراد را در بستری سخت‌افزاری نگه‌داری می‌کند، با نمونه‌های نرم‌افزاری تفاوت دارند. این کیف پول جز کیف پول هایی است که از امنیت بسیار زیادی برخوردار است به این صورت که با داشتن این قطعه سخت افزاری تنها با اجازه و تایید شما، دارایی هایتان می‌توانند ارسال شوند و انتقال پیدا کنند. این کیف پول ها رایگان نمی‌باشد و می‌بایست برای تهیه این دستگاه ها هزینه ای را پرداخت کنید.این کیف پول‌ها اطلاعات تراکنش‌ها را به‌صورت آنلاین دریافت می‌کنند ولی ذخیره اطلاعات به‌صورت آفلاین صورت می‌گیرد که به نسبت موجب افزایش ایمنی آنها می‌شود.کیف پول های سخت افزاری از بسیاری از ارزهای دیجیتالی نیز پشتیبانی می‌کنند.

برخلاف کیف پول‌های کاغذی که باید برای انتقال وجوه آنها، باید آنرا وارد یک والت نرم‌افزاری کرد، کیف پول‌های سخت‌افزاری را می‌توان بطور امن برای انجام تراکنش‌ها به کار برد.

 

مزایای کیف پول سخت افزاری

این کیف پول سخت‌ افزاری امن‌ترین و بهترین روش برای نگهداری ارزهای دیجیتال هستند و هیچ گزارشی مبنی بر دزدیده شدن ارزها از این کیف پول‌ها ارائه نشده است. (البته در صورتی که این والت‌ها از جای امن و اصیل تهیه شود)،علاوه بر این، این والت‌ها در برابر ویروس‌های کامپیوتری مصون هستند و موجودی آنها نمی‌تواند از طریق دزدیده شدن کلید خصوصی سرقت شود.قابل ذکر است برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری دارای صفحه نمایش هستند به همین دلیل امنیت بیشتری دارند، زیرا از طریق همان صفحه نمایش می‌توان برای تایید و نمایش جزییات کیف پول استفاده کرد.

معرفی تعدادی از کیف پول‌های سخت افزاری:

  • کول‌والت (شبیه کارت بانکی)
  • ولت KeepKey
  • والت Ledger Nano S
  • والت TREZOR

Leave a Reply