چگونه بیت کوین بخریم ؟| خرید بیت کوین

در مطلب چگونه بیت کوین بخریم ؟ می خواهیم شما را با خرید یک رمز ارز معروف بنام بیت کوین آشنا کنیم.شایان ذکر است که باید برای خرید تمام ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین کشمونروریپلورجبیت کوین sv  – دوج کوین و … این روال را برویم.

عناوین مقاله چگونه بیت کوین بخریم ؟ به شرح زیر است:


[sta_anchor id=”چگونه-بیت-کوین-بخریم-؟” unsan=”چگونه بیت کوین بخریم ؟” /]

چگونه بیت کوین بخریم ؟

ابتدا باید گفت ” بیت کوین ” وجود فیزیکی ندارد و تنها در بستر اینترنت ترید و یا خرید و فروش می شود.و همچنین قیمت بیت کوین  مستقل  از نظام بانکی یا سیاست کشور ها می باشد. و همین مورد باعث شده تا قیمت خرید و فروش بیت کوین کمی پایدار و البته پیش بینی آن سخت تر شود.

با این حساب نتیجه می گیریم که برای خرید ” بیت کوین ” نیازی نیست که به جا و یا مکانی مراجعه کنیم، تنها می توانیم در بستر اینترنت عمل ترید و یا خرید و فروش را انجام دهیم.

بیت کوین به علت نوساناتی که دارد نگاه افراد زیادی را به خودش جذب کرده است، این نوسانات بیشتر به سمت افزایش پیش می رود.  ارز دیجیتال ” بیت کوین ” را می توانید از صرافی های آنلاین و یا اینکه به طور مستقیم از شخصی خریداری نمایید.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که برای خرید ” بیت کوین ” حتما باید یک حساب بین المللی داشته باشیم؟

در پاسخ به این سوال می گوئیم که، به هیچ عنوان نیازی به حساب های خارجی و یا بین المللی ندارید، شما تنها می توانید از طریق کارت بانکیتان اقدام به خرید ” بیت کوین ” کنید.

با جستجو کردن کلمه ” خرید ارز دیجیتال بیت کوین “، گوگل گزینه های زیادی را به شما پیشنهاد می کند. قبل از خرید شما باید از اعتبار صرافی اطمینان حاصل کنید.


آموزش خرید بیت کوین

[sta_anchor id=”آموزش-خرید-بیت-کوین” unsan=”آموزش خرید بیت کوین” /]

آموزش خرید بیت کوین:

 1. تهیه کیف پول سخت افزاری یا ایجاد کیف پول نرم افزاری
 2. انتخاب صرافی معتبر و یا فروشنده مطمئن
 3. انجام احراز هویت در صرافی
 4. انتقال پول جهت خرید بیت کوین
 5. مشاهده موجودی بیت کوین در کیف پول

[sta_anchor id=”تهیه-کیف-پول-سخت-افزاری-یا-ایجاد-کیف-پول-نرم-افزاری” unsan=”تهیه کیف پول سخت افزاری یا ایجاد کیف پول نرم افزاری” /]

تهیه کیف پول سخت افزاری یا ایجاد کیف پول نرم افزاری

از آنجایی که شما برای خرید بیت کوین باید مکانی را داشته باشید که بتوانید ارز دیجیتال بیت کوین را در آن ذخیره نمایید . که اصطلاحا به آن فضا کیف پول دیجیتالی گفته می شود.کیف پول های بیت کوین دو نوع می باشند . کیف پول سخت افزاری و کیف پول نرم افزاری.

کیف پول سخت افزاری دارای امنیت بالاتری می باشد .اگر خرید بیت کوین شما در مبالغ بالا است ، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده نمایید.جهت خرید کیف پول سخت افزاری می توانید به سایت های رسمی کیف پول سخت افزار مراجعه نمایید.دو نوع از معروفترین کیف پول های سخت افزاری لجر و تزوس می باشد.

نوع دوم کیف پول ها ، کیف پول های نرم افزاری می باشند.که جهت تهیه این نوع از کیف پول ها نیازی به خرید آن نمی باشد . صرفا می توان با عضو شدن در سایت های رسمی کیف پول های آنلاین ، در آنجا ثبت نام نمود . سپس آدرس کیف پول خود را در جایی نگهداری کنید .

قابل ذکر است که هنگام ساخت کیف پول ، شما به کلید عمومی و کلید خصوصی خودتان دسترسی دارید .که باید از این دو کلید به خوبی نگهداری کنید .چون اگر کلید خصوصی شما در اختیار هر فردی قرار گیرد ، آن فرد می تواند به تمام دارایی شما دست پیدا کند.پس باید به خوبی از کلید خصوصی خود نگهداری نمایید.

شایان ذکر است که برای انتقال بیت کوین صرفا نیاز است که آدرس کیف پوا خود را ارسال نمایید.

[sta_anchor id=”انتخاب-صرافی-معتبر-و-یا-فروشنده-مطمئن” unsan=”انتخاب صرافی معتبر و یا فروشنده مطمئن” /]

انتخاب صرافی معتبر و یا فروشنده مطمئن

3 راهکار جهت خرید بیت کوین

 1. صرافی های آنلاین
 2. سایت های همتا به همتا
 3. اشخاص دارای بیت کوین

انتخاب صرافی آنلاین

همانطور که در مطلب بالا بیان شد با سرچ در گوگل می توانید با صرافی های مختلفی جهت خرید رمز ارز بیت کوین آشنا شوید.تا بتوانید بیت کوین را از صرافی آنلاین خرید نمایید.در صرافی های داخل ایران با ارسال پول رایج کشورمان ،می توانیم رمز ارز بیت کوین را خریداری کنیم.اما جهت انتخاب صرافی بسیار دقت نمایید .

برای انتخاب یک صرافی خوب بهتر است دو مورد زیر را مد نظر داشته باشید.

1-همانطور که گفتیم در مرحله اول باید صرافی را انتخاب کرد که مطمئن و قابل اعتماد است .

2-از صرافی استفاده کنید که کارمزد کمتری را دریافت می کند . خب قطعا مشخص است هر چقدر کارمزد تراکنشات پایین تر باشد ، آن صرافی بهتر است.

انتخاب سایت های همتا به همتا

همچنین شما می توانید جهت خرید به سراغ سایت های p2p  بروید . تا از طریق سایت که یک واسطه است ، خرید بیت کوین خود را انجام  دهید.

انتخاب افرادی که بیت کوین دارند:

و مورد آخر که شما می توانید به صورت مستقیم از یک شخص مطمئن بیت کوین خریداری کنید.آن شخص می تواند بیت کوین را قبلا خریداری کرده باشد و الان قصد فروش بیت کوین را داشته باشد . و یا اینکه آن شخص بیت کوین را استخراج کرده است و دارای بیت کوین است . به هر حال زمانی که شما از شخص بیت کوین را خریداری می کنید ، نیاز به پرداخت کارمزد نمی باشد.

اما لطفا برای معامله بیت کوین با افراد دقت لازم را به عمل آورید.


[sta_anchor id=”انجام-احراز-هویت-در-صرافی” unsan=”انجام احراز هویت در صرافی” /]

انجام احراز هویت در صرافی

اگر تصمیم به خرید از طریق صرافی یا سایت های p2p  نمودید . باید ابتدا احراز هویت نمایید . منظور از احراز هویت اعلام یکسری از مشخصات فردی شما می باشد.به عنوان مثاله باید عکس -کپی شناسنامه-کارت ملی و یک برگه جهت قبول قوانین را عکس گرفته و برای صرافی ارسال نمایید.تا بعد از برسی مشخصات شما صرافی حساب شما را برای انجام معاملات فعال کند.


[sta_anchor id=”انتقال-پول-جهت-خرید-بیت-کوین” unsan=”انتقال پول جهت خرید بیت کوین” /]

انتقال پول جهت خرید بیت کوین

بعد از انتخاب صرافی و احراز هویت در آن صرافی ، شما می توانید بیت کوین خود را خریداری نمایید . برای این کار شما باید ابتدا سفارش خود را اعلام نمایید که قصد خرید چه مقدار بیت کوین را دارید.سپس برای خرید تعداد بیت کوین انتخابی باید پول را به شماره حساب یا شماره کارت صرافی ارسال نمایید .

قابل ذکر است که جهت جلوگیری از پولشویی بیشتر صرافی ها برای خرید بیت کوین یک محدودیتی را شامل می شوند.


[sta_anchor id=”مشاهده-موجودی-بیت-کوین-در-کیف-پول” unsan=”مشاهده موجودی بیت کوین در کیف پول” /]

مشاهده موجودی بیت کوین در کیف پول

بعد از خرید بیت کوین شما می توانید وارد کیف پول خود شوید و از قیمت موجودی ، مقدار بیت کوینی که به حساب شما واریز شده است را مشاهده نمایید.

برای مشاهده موجودی خود در تمام کیف پول ها یک منویی بنام بالانس (balance)  وجود دارد . که با زدن روی این دکمه می توانید موجودی خود را ببینید . و همچنین با زدن قسمت history  می توانید یک تاریخچه ای از تراکنشات که تا بحال انجام دادید را مشاهده نمایید .


بیشتر بخوانید: کیف پول ( Wallet ) بیت کوین چیست ؟


[sta_anchor id=”مراحل-خرید-بیت-کوین” unsan=”مراحل خرید بیت کوین” /]

مراحل خرید بیت کوین

 1. ایجاد کیف پول نرم افزاری یا خرید کیف پول سخت افزاری
 2. پیدا نمودن صرافی معتبر
 3. ثبت نام در صرافی و همچنین احراز هویت در آن صرافی
 4. انتقال پول به صرافی و دادن آدرس کیف پول ارزدیجیتال
 5. چک نمودن موجودی بیت کوین در کیف پول

احراز هویت چیست - چگونه بیت کوین بخریم ؟

[sta_anchor id=”انجام-عملیات-احراز-هویت-جهت-خرید-بیت-کوین” unsan=”انجام عملیات احراز هویت جهت خرید بیت کوین” /]

انجام عملیات احراز هویت جهت خرید بیت کوین

شما هنگام خرید بیت کوین از صرافی های آنلاین با مسئله احزار هویت برخورد می کنید. منظور از احراز هویت دریافت مدارک شناسایی اعم از ” کارت ملی ، شناسنامه ، عکس و … ” می باشد.

تمامی این مسائل برای جلوگیری از موضوع پولشویی است. شما می توانید در ابتدای خرید مسئله چگونگی انجام احراز هویت را در سایت پذیرنده مشاهده کنید.

شاید برخی از مواقع در بعضی از سایت ها دیده باشید که می گویند فروش بیت کوین بدون احراز هویت!!!!!

این موضوع یکی از مهم ترین مسائلی است که می توان درباره اش گفتگو کرد. زمانی که شما به این نوع سایت ها مراجعه می کنید، در هنگام خرید شاید متوجه کلاهبرداری و یا سرکاری بودن سایت نشوید اما بعد از اتمام خرید مطمئن باشید که متوجه می شوید، اون لحظه تقریبا کاری از دستتان بر نمی آید.

متاسفانه به دلیل رسمی نبودن خرید و فروش بیت کوین در کشور ما شما نمی توانید برای این مسئله به دادسرا برای انجام شکایت مراجعه کنید و تقریبا باید بگوئیم که دیگر دستتان به جایی نخواهد رسید.

حتما به هنگام خرید بیت کوین یک صرافی مورد اطمینان انتخاب کنید. اگر قرار است از شخصی اقدام به خرید بیت کوین کنید، پس دقت کنید تا کلاهتان را در این بازار سیاه نبرند.


[sta_anchor id=”حداقل-با-چه-قدر-پول-می-توان-اقدام-به-خریداری-بیت-کوین-کرد؟” unsan=”حداقل با چه قدر پول می توان اقدام به خریداری بیت کوین کرد؟” /]

حداقل با چه قدر پول می توان اقدام به خریداری بیت کوین کرد؟

با چقدر پول می توان بیت کوین خرید کرد

شاید بعد از مطالعه قسمت های قبلی این مقاله تصمیم به خرید بیت کوین گرفته اید اما نمی دانید حداقل چقدر می توانید برای خرید این ارز در نظر بگیرید. با ما در ادامه همراه باشید.

شما با هر مبلغی می توانید اقدام به خرید ارز دیجیتال ” بیت کوین ” کنید. ابتدا باید توجه داشته باشید مبلغی که در نظر دارید اول باید جوابگوی کارمزد شبکه بیت کوین و کارمزد صرافی باشد.

شما می توانید از 100 هزار تومان تا هر چقدر دیگر که مد نظرتان هست بیت کوین خریداری کنید. در اصل شما در حال خریداری واحد های کوچک تری از بیت کوین هستید اما به همان اندازه و ارزش.البته قابل ذکر است که بعضی صرافی ها برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین یک حداقل را تعریف کردند . اما در زمان نگارش این مقاله با مبلغی حدود 500 هزار تومان می توانید از تمامی صرافی ها بیت کوین خریداری کنید.

در هنگام خرید ” بیت کوین ” دقت داشته باشید که مسئولیت خرید به عهده خودتان است، و شما از هر فرد یا صرافی که خرید نمایید ، باید آدرس کیف پول خود را صحیح وارد نمایید .چون در صورت ایراد در آدرس کیف پول و ارسال بیت کوین به شخص دیگر ، فرستنده رمز ارز هیچ مسئولیتی را به عهده نخواهد گرفت.


[sta_anchor id=”محاسبه-خرید-بیت-کوین-با-سرمایه-شما” unsan=”محاسبه خرید بیت کوین با سرمایه شما” /]

محاسبه خرید بیت کوین با سرمایه شما:

قطعا زمانی که شما می خواهید بیت کوین تهیه کنید . نیاز است بدانید که به ازای سرمایه شما چه مقدار بیت کوین دریافت می کنید . بیت کوین نیز مانند ارز های دیجیتال وابسته به قیمت دلار است .یعنی بجز افزایش یا کاهش قیمت جهانی بیت کوین،با افزایش و یا کاهش قیمت دلار ،قیمت بیت کوین تغییر پیدا می کند.

شایان ذکر است که از طریق فرمول زیر شما می توانید به ازای مبلغ پرداختی خود ، محاسبه کنید چه مقدار بیت کوین می توانید بدست آورید:

محاسبه خرید بیت کوین - چگونه بیت کوین بخریم ؟


[sta_anchor id=”آیا-خرید-بیت-کوین-در-ایران-قانونی-است؟” unsan=”آیا خرید بیت کوین در ایران قانونی است؟” /]

آیا خرید بیت کوین در ایران قانونی است؟

آیا بیت کوین در ایران قانونی است

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا می توان در ایران بیت کوین خریداری کرد؟ یا اینکه آیا می شود در ایران بیت کوین خرید و فروش کرد؟

بله، می شود. خرید فروش بیت کوین هنوز در ایران رسمی نشده است، اما خرید و فروش آن موردی ندارد و می توانید آن را خرید و فروش کنید.

خرید بیت کوین در ایران جرم نیست ، و شما می توانید به راحتی از طریق صرافی های داخل کشور آن را خریداری کنید.اما مواردی مانند پولشویی و تهیه اسلحه و مواد مخدر از طریق بیتکوین و هر ارز دیگر جرم می باشد.

اطلاعیه ای از بانک مرکزی درباره ارزهای دیجیتال مانند رمز ارز بیت کوین:بانک مرکز کشورمان خرید و فروش بیت کوین را در بانک ها و موسسات مالی و صرافی های دارای مجوز ممنوع اعلام کردهاست. اما خرید و فروش ارز های دیجیتال و معاملات با آنها را در بین مردم ممنوع اعلام نکرده است

شما می توانید با مقاله بیت کوین در ایران قانونی است؟ درباره قانونی بودن یا نبودن بیت کوین بیشتر بدانید.


چگونه با بیت کوین پولدار شویم

[sta_anchor id=”چگونه-با-بیت-کوین-پولدار-شوم؟” unsan=”چگونه با بیت کوین پولدار شوم؟” /]

چگونه با بیت کوین پولدار شوم؟

شما بعد از خرید رمز ارز بیت کوین می توانید به دو طریق در آن سرمایه گذاری کنید.البته سرمایه گذاری در بیت کوین صرفا مبنی بر سود نیست . این ارز هم مانند ارزهای دیگر زمانی سود می کند و زمانی ضرر.پس باید در سرمایه گذاری رمز ارز بیت کوین نیز مانند ارزهای دیگر دقت لازم را داشته باشید.

 • از طریق نگهداری طولانی مدت بیت کوین : به این صورت که فرض کنید می خواهید یک سرمایه گذاری سالانه کنید . فرض شما بر این است که در سال های آینده قیمت بیت کوین چندین برابر می شود پس به مدت یکسال یا چندین سال شما به موجودی رمز ارز بیت کوین خود دست نمیزنید. و صرفا تماشاگر بازار های ارز دیجیتال می شوید.
 • از طریق ترید کردن کوتاه مدت بیت کوین :  در این روش شما بیت کوین خریداری شده خود را به یک صرافی بزرگ می فرستید و در آن صرافی  ارز دیجیتال خود را خرید و فروش می کنید.در این روش دیدگاه شما کوتاه مدت است .مثلا یک روزه یا یک هفته یا یک ماه . اصولا به خرید و فروش در این بازه های زمانی ، خرید و فروش کوتاه مدت می گویند.در این روش شما قصد دارید در بازه زمانی کوتاه مدت به سود خود دست پیدا کنید.

[sta_anchor id=”توصیه-سایت-زوم-ارز-جهت-خرید-ارزدیجیتال-بیت-کوین” unsan=”توصیه سایت زوم ارز جهت خرید ارزدیجیتال بیت کوین” /]

توصیه سایت زوم ارز جهت خرید ارز دیجیتال بیت کوین

شاید این سوال برایتان پیش بیایید که کدام روش برای خرید بیت کوین بهتر است و یا اینکه از ما می خواهید بهترین روش برای خرید بیت کوین را به شما پیشنهاد دهیم.

اگر در اینجا به صورت کاملا واضح بگوییم این که از چه جایی اقدام به خرید بیت کوین کنید کاملا به خودتان بستگی دارد، شاید کسی را به عنوان آشنا سراغ دارید می خواهید از آن بخرید و یا اینکه می خواهید از یک صرافی اقدام به خریداری کنید. تنها راهنمایی و کمک ما به شما این است که از جای معتبر و مطمئن اقدام به خریداری نمایید. ترجیحا سعی کنید با صرافی هایی همکاری داشته باشید که روند احراز هویت مشخصی را دارند.

اما جهت پرداخت نکردن کارمزد می توانید از افرادی که قبلا بیت کوین خریداری کردن و یا استخراج نمودن ، این رمز ارز را تهیه کنید. اما باید توجه داشت که بدلیل نداشتن کد رهگیری ، پس با افرادی که معامله می کنید، بسیار دقت نمایید.


مقالات مرتبط را دنبال کنید

Leave a Reply