چطور ارزهای دیجیتال را خرید و فروش یا ترید کنیم ؟

یکی از سوالهای بسیار رایج که در حال حاضر بیم کابران ارزهای دیجیتال پرسیده می شود ، این است که چطور ارزهای دیجیتال را خرید و فروش یا ترید کنیم ؟

ما در مطلب زیر می خوایم این موضوع را کاملا برسی کنیم ،مباحثی که در این مطلب شما باید برسی نمایید به شرح زیر است :

 


2 نوع از سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتال

  1. افراد می توانند ارز مورد نظر خود را بخرند و برای بازه زمانی طولانی مدت نگهداری کنند ، که اصطلاحا با این افراد Holder گفته می شود.
  2. افراد می توانند ارز را بخرند و در بازه های کوتاه مدت آن را بفروشند و دوباره وارد همان بازار ارز یا بازار ارز دیگر شوند که اصطلاحا به این افراد Trader گفته می شود.

چطور ارزهای دیجیتال را خرید و فروش  یا ترید کنیم ؟

اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید پس با ارزهای دیجیتال ، کیف پول ارزهای دیجیتال و چگونگی بدست آوردن ارزهای دیجیتال آشنایی دارید.

در این مقاله می خواهیم درباره خرید و فروش ارزهای دیجیتال به زبان ساده صحبت کنیم.

افرادی که در بازارهای مالی مانند بورس ایران یا فارکس سرمایه گذاری کردن قطعا با خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیز آشنایی دارند .

اما مقاله ما مربوط به افرادی است که تا بحال در بازارهای مالی سرمایه گذاری نکردن و به تازگی با ارزهای دیجیتال آشنا شدن.

یکی از مسائل مهم درمورد ارزهای دیجیتال خرید و فروش و ترید کردن می باشد. این بازار پر از نوسان است و خرید و فروش در آن احتیاج به مهارت و مراقبت دارد. همیشه باید بازار را مشاهده کرد و تغییرات را چک کرد. در این بازار به دلیل انجام معاملات در 24 ساعت ،نوسانات زیادی دارد . به همین دلیل در این بازار می توان سود روزانه بالایی برد و همچینن امکان ضرر نیز بسیار است. پس افرادی وارد این عرصه می شوند که توانایی ریسک سرمایه گذاری بالایی داشته دارند.


2 توصیه جهت ورود به بازارهای ارز دیجیتال

1-قطعا زمانی که می خواهید وارد بازارهای ارز دیجیتال شوید ، باید بعد از خرید یک هدفی را برای خارج شدن از بازار انتخاب نمایید ، تا سود خود را برداشت کرده و دوباره وارد بازار رمز ارزها شوید. پس در این بازار به هیچ عنوان نباید احساسی خرید نمایید.

2- سرمایه ای که به آن نیاز ندارید را وارد این بازار کنید.


آشنایی تریدر با تحلیل تکنیکال و بنیادی هنگام خرید و فروش ارز

اصولا افرادی که در این بازار و هر بازار مالی دیگر وارد می شوند ، با تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال آشنا هستند.

منظور از تحلیل تکنیکال این است که حتما قبل از خرید هر ارز نمودار کندلی آن ارز را برای مدتی زیر نظر بگیرید ، همچنین برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال حجم معاملات آن ارز مورد نظر بسیار مهم است . یعنی هر چقدر حجم معاملات ارز بالاتر باشد .یعنی افراد بیشتری در آن ارز سرمایه گذاری می کنند.

منظور از تحلیل فاندامنتال این است که اهداف و اخبار روز ارز را دنبال کند.

برای مشاهده قیمت ارزها و همچنین نمودارهای آنها می توانید به سایت www.tradingview.com  مراجعه نمایید. همچنین در بازار رمز ارزها ربات هایی هستند که در خرید و فروش ارز به کاربران کمک می کنند.

برای پرسیدن هر گونه سوالی در مورد ارزهای دیجیتال به صفحه پرسش و پاسخ مراجعه کنید.

Leave a Reply