کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول کاغذی صرفا یک برگه کاغذ است که آدرس عمومی (آدرس دریافت بیت‌کوین) و کلید خصوصی کیف پول (Private Key) شماست.کیف پول های کاغذی برای ذخیره ارز دیجیتال بسیار ساده است و امنیت فوق‌العاده بالایی را نیز به شما می‌دهند.

این کیف پول ها به معنای نسخه فیزیکی (کاغذی) و یا پرینت شده از کلیدهای عمومی و خصوصی است و در عین حال به نرم‌افزارهایی نیز اشاره دارد که برای ایجاد کلید عمومی و کلید خصوصی و سپس پرینت آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتقال بیت کوین و یا هر نوع ارز دیجیتال دیگر به حساب شما از طریق انتقال این مقدار پول از کیف پول نرم‌افزاری به نشانی عمومی مندرج بر روی کاغذ پرینت شده صورت می‌گیرد. همچنین اگر قصد خارج کردن پول را داشته باشید،‌کافی است آن را از کیف پول های کاغذی تان به کیف پول‌ نرم‌افزاری منتقل کنید.

این فرآیند که گاهی «سوییپینگ» (Sweeping) نیز نامیده می‌شود، می‌تواند به صورت دسترسی (با وارد کردن دستی کلید خصوصی) و یا با اسکن کردن کیوآرکد (QR code) مندرج روی آن صورت گیرد.

مزایای کیف پول کاغذی

lمزایای این کار عدم ذخیره‌سازی کلیدها در فضای دیجیتال و آنلاین است. به این ترتیب خطر هک شدن و به سرقت رفتن کلید خصوصی از طریق بدافزارها، Keylogger ها و هرگونه دزدی از طریق فضای دیجیتال تقریبا صفر می‌شود. از طریق دو سایت زیر میتوان کیف پول کاغذی را ساخت:

www.bitaddress.org
bitcoinpaperwallet.com

Leave a Reply