Ico چیست؟

در این مقاله می خواهیم شما را با یک مفهوم جدید به نام Ico آشنا کنیم. اگر با ارزهای دیجیتال و کوین ها آشنا باشید قطعا کلمه ICO به گوشتان خورده است ، حال می خواهیم در این مقاله به زبان ساده شرح دهیم که ico چیست ؟ و چگونه کار می کند؟

Ico در پروژه‌های سرمایه‌گذاری جمعی در صنعت بلاک چین و رمزنگاری می باشد. در واقع عرضه اولیه یک کوین را Ico می نامند. البته این رویداد را با نام Crowd Sale نیز می‌شناسند و هر زمان که یک شرکت با هدف تامین سرمایه برای خود شروع به انتشار رمز ارز خود را می‌کند، ICO رخ می دهد. البته در این رویداد تعداد کوین ها مشخص است.

با این رو شرکت های نوپا می توانند سرمایه مورد نظر خود را جهت توسعه به دست آورند و مشتریان نیز سهام خود را دریافت می‌کنند و نسبت به آن سهام مالک می باشند.


اهداف نگهداری کوین ها یا همان سهام ها :

حال سهامداران می‌توانند این سهم را جهت افزایش سود نگهداری کند و یا برای استفاده از خدمات آینده آن شرکت نگهداری کنند .

می‌توان گفت شرکت‌های نوپای زیادی برای کسب سرمایه اولیه از این طریق اقدام می‌کنند آمار به دست آمده از تحقیقات شرکت Smith+Crown  در سال ۲۰۱۶ حدود ۲۶۰ میلیارد دلار جذب سرمایه شده است و هر سال جذب سرمایه از این طریق در حال افزایش می باشد.


تفاوت سهام در بورس با سهام در ICO

ICO همانند سهامداری سنتی می باشد اما با این تفاوت برای عرضه کوین یا همان سهام های خود دیگر نیازی به تایید و نظارت سازمان بورس ندارد ، صرفا با انتشار اهداف پروژه و چشم انداز هایش می تواند کوین های خود را به فروش رساند. اگر بخواهیم جایگزینی برای crowdfunding در نظر بگیریم می‌توانیم از ICO ها استفاده کنیم.

به عبارتی دیگر می توان گفت ای سی او ها مسیری برای به دست آوردن سرمایه برای استارتاپ های نوپای بلاک چین می‌باشد.

Leave a Reply