ترید چیست؟ تریدر کیست؟

ترید در بازار ارزهای دیجیتال، معامله یا خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال می باشد. ترید به معنای مشارکت فعال در بازارهای مالی ارزهای دیجیتال در مقابل سرمایه گذاری است که نشان دهنده یک استراتژی خرید و نگه داشتن است. موفقیت ترید به توانایی تریدر در طول زمان بستگی دارد. ما در مطلب مفهوم ترید چیست و تریدر کیست را برای شما دوستان عزیز آشنا خواهیم کرد.

به افرادی که در بازار های مالی خرید و فروش انجام دهند ، تریدر می گویند. در واقع تریدر فردی است که در هر بازار مالی ، یا برای خود یا به نمایندگی از شخص یا مؤسسه دیگری ، به خرید و فروش دارایی های مالی مشغول است. در تعبیری دیگر تریدرها اشخاصی هستند که در خرید و فروش کوتاه مدت ارز دیجیتال یا سهام شرکت می کنند.ما در مطلب ترید چیست و تریدر کیست شما را با مفهوم ترید آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


فرق سرمایه گذاری و ترید

تفاوت اصلی بین یک تریدر و یک سرمایه گذار مدت زمانی است که شخص دارایی را در اختیار دارد. سرمایه گذاران تمایل دارند که افق زمانی طولانی تر داشته باشند ، در حالی که تریدرها  تمایل دارند تا برای دوره های کوتاه تر دارایی را برای سرمایه گذاری در روند کوتاه مدت نگه دارند.

در شکل زیر تعریف و تفاوت ترید و سرمایه گذاری را می بینیم:

فرق سرمایه گذاری و ترید - ترید چیست و تریدر کیست


انواع تریدرها:

تدریدر ها بر حسب زمان حضور در بازار به چند دسته تقسیم می شوند.

انواع تریدرها - ترید چیست و تریدر کیست


تریدر اسکالپر ( Scalper ) کیست؟

اسکالپر ها در زمان های بسیار کوتاه به معامله در بازار  ارز دیجیتال می پردازند. هدفشان سود فوری هر چند کم است. ممکن است در طی روز، چندین بار، با مبالغ سنگین ، معامله کنند تا شاید سود اندکی را به دست آورند و پس از هر ترید از بازار خارج می شوند.  در واقع به روش اسکالپینک (Scalping) عمل می کنند.


تریدر روزانه Day Trader کیست؟

از روش ترید اسکالپینگ طولانی تر است  و به صورت روزانه انجام می شود. در ابتدای روز وارد بازار ارزهای دیجیتال شده و با دنبال کردن یک سبد خرید، به معامله می پردازد و در پایان روز هم سرمایه خود بیرون می کشد. سود این معاملات از اسکالپینگ بیشتر است.


تریدر نوسانی Swing Trader کیست؟

سوئینگ تریدرها، معاملگرهای نوسانی هستند . مدت زمان معاملات این دسته  معمولا بین یک یا دو روز تا ۱ هفته  است. روندهای اساسی بازار را مد نظر دارند و از نرم افزار ها برای شناسایی و تحلیل استفاده می کنند. آنها با مد نظر گرفتن کف قیمت نسبی بازار عمل می کنند. سپس با تحلیل باراز به دنبال فروش یک باره یا به مرور در بهترین موقعیت با سقف نسبی قیمت می پردازند. استراتژی فروش نیز روند مشابه خرید را تکرار می کنند. آنها در خرید و فروش برای زمانی که صرف کرده اند به دنبال بهترین نتیحه هستند.


تریدر بلند مدت Position Trader کیست؟

تریدرهای بلندمدت با در نظر گرفتن روندهای کلان اقتصادی  معامله می کنند. آنها بین ۱ ماه تا ۱ سال در معامله باقی می مانند.این نوع ترید کردن تقرییا شبیه سرمایه گذاری است. هدف آن رسیدن به سود قابل توجهی در بلندمدت است. تریدرهای بلندمدت معمولا مبتنی بر تحلیل فاندامنتال  یا بنیادی عمل می کنند.


کدام سبک معاملاتی و ترید برای شما مناسب است؟

سبک های معاملاتی - ترید چیست و تریدر کیست


10 اصل مهم در ترید کردن که توجه و رعایت کردن آنها ضروری است:

 • شناخت بازار
 • برنامه ریزی کنید و با برنامه جلو بروید.
 • تمرین مداوم یک اصل مهم
 • پیش بینی وضعیت آینده بازار
 • شناخت محدودیت های خود
 • تعیین ضرب العجل
 • از احساساتی شدن حذر کنید
 • پیش روی به صورت آهسته ولی پیوسته
 • کنجکاو باشید
 • انتخاب درست طرف مقابل برای ترید

سه راه برای ترید وجود دارد:

 

 • Limit Trade

ترید محدود به شما امکان می دهد قیمتی را که می خواهید برای خرید یا فروش یک توکن در آن تعیین کنید  و  مشخص کنید که چند توکن می خواهید. این یک روش مناسب برای پر کردن خودکار سفارش خرید یا فروش در زمان آینده است که قیمت توکن به  قیمت مورد نظر  شما می رسد.

 • Market Trade

برخی از صرافی ها مانند Binance به شما امکان می دهد با نرخ بازار خرید کنید. در Bitfinex ، به ان “سؤال” گفته  می شود ، که پرسیدن قیمت در بازار است. اگر می خواهید بلافاصله یک توکن خریداری یا فروش کنید ، این سریعترین راه برای خرید در بازار است.

 • Stop Limit

در اصل به شما امکان می دهد تا بطور خودکار سفارش را با قیمت تعیین شده یا بهتر انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر ” Stop Limit” را 5 دلار تعیین کنید ، وقتی قیمت 5 دلار یا کمتر باشد ، به طور خودکار شروع به خرید خواهید کرد. برای فروش نیز می توان Stop Limitسفارش فروش   را تعیین کرد.

 

نکته: برای بررسی سریع مقدار صحیح بیت کوین از نظر ارزش دلاری وارد شده ، می توانید مبلغ موجود در http://preev.com/ را وارد کنید تا به دلار تبدیل شود.

 


مواردی که تریدر ها باید همیشه مورد توجه قرار دهند:

 

موارد قابل توجه تریدر ها - ترید چیست و تریدر کیست


روش های اصلی در تحلیل بازارهای مالی در ترید ارز های دیجیتال

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی و تحلیل تکنیکال یا تکنیکی از مطرح ترین تحلیل های مالی می باشند. این تحلیل ها در بازار ارز های دیجیتال یا همان رمزارزها نیر مورد استفاده قرار می گیرند.


تحلیل فاندامنتال ( Fundamental Analysis ) در ترید ارزهای دیجیتال

شرایط و زیر بنای اقتصادی در این روش مد نظر است. با تجزیه و تحلیل بنیادی صنعت ارز دیجیتال ، اخبار مربوطه و توسعه‌های صورت گرفته در جنبه فنی آنها  و قانون‌گذاری های موجود در سراسر جهان و هر خبر یا موضوع دیگری که می‌تواند در ارز دیجیتال تاثیر بگذارد ، روند قیمت و تغییرات آن ها  را تا حدودی پیش‌بینی می کنند.


تحلیل تکنیکال ( Technical Analysis )در ترید ارزهای دیجیتال

در این روش قیمت های گذشته برای پیش بینی حرکات آینده قیمت استفاده می کند. از آنجایی که تحلیل تکنیکال اولین رویه تحلیل نمودار قیمتی است  یعنی وقتی به نمودار نگاه می کنید اول قیمت دیده می شود سپس اثرات ناشی از فاندامنتال!

اتفاقات در دنیای بیرون تاثیری در این تحلیل ندارد. تغییرات  قیمت ، مفاهیم و مطالبی را به شما نشان می دهد که با استفاده از آنها می‌توان قیمت دارایی و تغییرات آن را در آینده پیش‌بینی کرد.


 کدام روش تحلیلی در ترید موفق تر است ؟

برای تریدرهای کوتاه مدت، استفاده از تحلیل تکنیکال ارجحیت دارد . در تریدرهای میان مدت استفاده از فاندامنتال بهتر است.

البته بهترین روش  تحلیل برای ترید کردن، ترکیبی از دو روش تکنیکال و فاندامنتال است.  گاها  بهترین تحلیل های تکنیکال به علت عدم توجه به اخبار فاندامنتال شکست می خورند وبالعکس. بنابراین برای معامله بر اساس تحلیل تکنیکال هم لازم است که از اخبار فاندامنتال اطلاع حاصل شود.


نتیجه ترید ارزهای دیجیتال

ترید کردن در بازار ارز دیجیتال یا همان رمز ارز ها درحال افزایش است . با تحلیل بازار، شاید بتوان برد و باخت های خرید و فروش این بازار را بهتر پیش بینی کرد.

ممنون از شما دوستان عزیز که تا انتهای مطلب ترید چیست با ما همراه بودید. ما در مطلب ترید چیست سعی کردیم تا این ترید کردن را به شما توضیح دهیم.

Leave a Reply