bnb چیست؟ | بایننس کوین چیست ؟ از این ارز چه می دانید؟

در مقاله زیر می خواهیم به ارز دیجیتال دیگری رسیدگی کنیم . این ارز دیجیتال وابسته به صرافی بزرگ بایننس است.در این مقاله به جزئیات ارز دیجیتال bnb  می پردازیم . و بازبانی ساده به شما می گوییم بایننس کوین چیست ؟

سرتیتر های مقاله بایننس کوین چیست شامل موارد زیر هستند:


بایننس کوین چیست ؟

کاربران بایننس از این کوین برای کمتر شدن کارمزد معاملات، افزایش شانس دریافت توکن های IEO و کاربردهای دیگر که با توسعه فعالیت های بایننس انجام می شود، می توانند بهره ببرند. در ادامه بیشتر با بایننس کوین آشنا می شویم.

بایننس کوین چیست ؟ یک ارز رمزنگاری شده می باشد که با کلمه اختصاری BNB ارائه می‌شود.این توکن توسط صرافی بایننس شکل گرفت و در مدت ۶ ماه در بین صرافی‌های دیگر به شهرت رسید.
بایننس از دو کلمه Binary به معنی دوتایی و finance به معنی سرمایه گذاری می باشد.
بایننس کوین برای مبادله ارزهای رمزنگاری شده باهم طراحی شده است و امکان مبادله یا تغییردادن آن به ارزهای رایج وجود ندارد.
علت محبوبیت صرافی بایننس کارمزد پایین، امنیت بسیاربالا و رابط کاربری خوب می‌باشد. که سرمایه‌ گذاران بسیاری به این صرافی روی آوردند.


تاریخچه ایجاد بایننس

تاکنون بزرگ ترین صرافی به دلیل حجم زیاد مبادلات روزانه، صرافی بایننس است. این صرافی توسط شخصی به نام چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ در کشورچین بنیانگذاری شد. اما به دلیل محدودیت های خرید و فروش ارز دیجیتال از سمت دولت چین، شرکت خود را به ژاپن منتقل کرد و سپس به کشورمالت منتقل شد.
ارز مربوط به صرافی بایننس، به دلیل مورد اعتماد بودن این صرافی برای کاربران، زمانی که به لیست ارزهای دیجیتال پیوست قیمت آن به طور قابل توجهی رشد کرد. در سال ۲۰۱۳ به عنوان سومین عضو تیم، به پروژه‌های کیف پول بلاک چین پیوست. صرافی بایننس ،در ۱۴ جولای ۲۰۱۷ پیش فروش سکه های اولیه ICO را آغاز کرد ودر مدت ۱۳ روز چیزی بیش از ۱۰۰میلیون توکن را توانست به فروش برساند ،که در مجموعه آنها ۱۵ میلیون دلارجمع آوری کرد.


مزایای استفاده از بایننس کوین

قابل ذکر است اگر در تراکنش هایی که در صرافی های بایننس صورت می گیرد اگر تبادل ارزها بجای بیت کوین با بایننس کوین یا همان BNB انجام شود تخفیفاتی در کارمزد تراکنش ها به شما تعلق می گیرد.

اگر از صرافی بایننس جهت استفاده از توکن BNB استفاده نمایید، براساس آنچه که در وایت پیپر بایننس کوین آمده، کاربران می‌توانند باپرداخت کارمزد تراکنش های خود از۵۰ درصد تخفیف درمقایسه با سایر صرافی ها بهره مند شوند. صرافی بایننس اعلام کرد که، در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ قرار است ۱۰۰ میلیون BNB خریداری کند. تا آنها را از چرخه معاملات بازار خارج کرده، تا توکن های باقیمانده ارزش بیشتری بگیرند.


روش خریداری BNB

می توان ارز دیجیتال BNB را از صرافی بایننس و یا صرافی های دیگر خرید و یا از صرافی های دیگر می توان بیتکوین خرید و آن را به BNB تبدیل کرد.

بلاک چین بایننس چیست؟

در سال ۲۰۱۹ بلاک چین بایننس آزمایش و اجرا شد. بلاک چین بایننس در واقع بستری برای صرافی غیرمتمرکز بایننس است.
به گفته مدیر بایننس: اولویت بندی این شبکه بر حجم تراکنش ها، سرعت و پردازش آنها می باشد. با راه اندازی بلاک چین فرایند انتقال توکن‌های بایننس از بلاک چین اتریوم به بلاک چین بایننس اعلام می‌شود. بلاک چین به گونه‌ای طراحی شده که توانایی مدیریت میزان مشابهی از معاملات صرافی اصلی را داراست و بیش ازهزاران تراکنش را دریک ثانیه، پردازش و پشتیبانی می کند. بلاکچین بایننس امکان ایجاد توکن های جدیدرا برروی بسترخود فراهم می‌کند، که می‌توان آنها را ارسال ،دریافت و فریز کرد. حتی امکان ایجاد جفت ارز بین توکن های مختلف در این بلاک چین نیزمی‌باشد.


تاریخچه قیمت BNB از ابتدا تاکنون

بایننس کوین چیست | پایگاه جامع زوم ارز

قیمت توکن بایننس درابتدای کار خود، در حدود 0.1 دلار معامله می‌شد. در اواخر ۲۰۱۷ بایننس به یکی از صرافی‌های پرطرفدار تبدیل شده وهمزمان قیمت توکن BNB تا ۲۵ دلار هم افزایش پیدا کرد.

در سال 2018: BNB جزو معدود ارزهای دیجیتالی بود که کمترین کاهش قیمت را در خود دید و در سال ۲۰۱۹ بهترین روش رشد را داشت.
در سال۲۰۱۹ توکن BNB در حدود ۶ دلار بود که در حال حاضر یک روند صعودی بالایی دارد که به حدود ۳۵ دلار رسید. بسیاری از کارشناسان علت افت قیمت BNB را هک شدن صرافی بایننس می‌دانند ،اما با وقوع این اتفاق ارزش بایننس کوین تغییر قابل توجهی نداشت و در طی چندهفته با روند صعودی و قدرت بیشتری پیش رفت.
بزرگترین صرافی در دنیای ارزدیجیتال صرافی بایننس است، که حجم مبادلات آن روزانه بیش از یک میلیارد دلار بوده و موسس آن یکی ازافراد ثروتمند در حوزه ارزدیجیتال می باشد.


تضمین پول

باید توجه داشت که در برخی اوقات ، کاربران بایننس کوین نیاز به برداشت از حساب و دریافت پول خود دارند و از طرفی هرکاربر بدون مطلع کردن صرافی بایننس، ارز دیجیتال خود را خرید یا به فروش برساند. بایننس جدیداً یک برنامه کیف پول تلفن همراه به نام تراست والت ایجاد کرده ،که این برنامه دارای یک واسطه پاک ،با امنیت بالا و اتصالات مناسب با برنامه های غیر متمرکزاست.

8 مورد از کیف پول های BNB
1) لجر (Ledger)
2) متال والت (Metal Vault)
3) ترزور (Trezor)
4) ایدو (Eidoo)
5) انجین (Enjin)
6) جکس (Jaxx)
7) بلوکس (Blox)
8) ریکوئست والت (Request Wallet)

BNB اگر به فکر کاربردی بیشتراز صرافی بایننس باشد و بخواهد به عنوان یک ارزدیجیتال، ارزش و کاربرد بیشتری داشته باشد باید در زندگی روزمره افراد مورد استفاده بیشتری قرار بگیرد. در پایانه های فروش شرکت های پرداخت و باشگاه مشتریان بایننس کوین به عنوان یک روش پرداختی عمل می‌کند.


۳ پروژه کاربردی قسمت‌های مختلف این فرایند را به عهده دارند

1) پروژه بلاک چینی pundi x (دستگاه های پوز)
2) پروژه بلاک چینی crypt.com (پرداخت مالی)
3) پروژه بلاک چینی more (باشگاه مشتریان)


حضور BNB در شبکه های اجتماعی

همانطور که می دانید، امروز زندگی مردم در سراسر جهان تحت تاثیر شبکه های اجتماعی می باشد حتی افرادی از کارهای روزانه زندگی خود تصاویرزنده تهیه می‌کند و این باعث شد تا بایننس از توکن BNB جهت استفاده در پلتفرم های نوآورانه و کاربردهای مختلفی بهره مند شود.
پلتفرم های شبکه اجتماعی که در بستر بلاکچین پیاده سازی شده است و می توان از طریق API ، به شبکه بایننس کوین متصل شده و توسط BNB خرید انجام داد. نمونه دیگراز این کاربرد ،شبکه اجتماعی اینوست فید (Investfeed) می باشد.


کاربرد دیگر توکن BNB در سرویس های زیر است

1) سرویس جریان مستقیم آپ لایو
2) سرویس چت آدامنت
بایننس پیشنهادی برای دستمزد کارمندان شرکت ها دارد ،که می توانند حقوق کارمندان خود را به صورت BNB پرداخت کنند و این شیوه پرداخت نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و با بالا رفتن قیمت BNB در مارکت کریپتوکارنسی سرمایه کارمندان افزایش می‌یابد.

بایننس کوین به عنوان یک آلتکوین، نه تنها در صرافی بایننس بلکه در صرافی های بزرگ نیز قابلیت مبادله دارد.
بایننس کوین تا کنون در ببیش از 12 صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می گیرد.


نگه داشتن ارز دیجیتال

صرافی بایننس شرایط ویژه ای را برای کاربرانی که قصد HOLD کردن ارز دیجیتال دارند را فراهم کرده است.
بایننس به زودی قرار است اکسچنج غیر متمرکز خود را راه اندازی کند و در این صورت بایننس کوین به رمز ارزمحلی در شبکه بلاک چین تبدیل می شود، تا انجام تراکنش ها در شبکه آسان شود.
در این صورت اگر رشد و بازدهی قیمت BNB بیشتر شود به هولدر ها نیز سود بیشتری می رسد.
اگر بایننس کوین بخواهد به عنوان یک کریپتو ارزش بیشتری داشته باشد باید چیزی فراتر از صرافی بایننس باشد.

یکی از اپلیکیشن های اصلی در دنیای واقعی BNB:
بایننس اخیرا درTravel By Bit که یک استارتاپ استرالیایی می باشد سرمایه گذاری کرده است، که بسیاری از مؤسسات مثل فرودگاه بریزبن را مجهز به پرداخت برای هزینه کالا و خدمات با استفاده از رمز ارز دیجیتال کرده است.


عملکردهایی که موجب ارتقاء استفاده از BNB و یکپارچگی اکو سیستمی می شوند عبارتند از:

1) بلاک چین کیولینک (Q Link)
2) اسکای کوین (Sky coin)


عملکرد صرافی ها

تطابق: صرافی ها سازنده بازار خرید و فروش هستند.
هنگامی که در یک صرافی تبادل مالی انجام می شود، خود آن صرافی آن ارز را خرید وفروش نمی کند و در اصل مبادله شما را با فردی دیگر که مایل به خرید ارز شما با قیمت درخواستی شما می باشد مطابقت داده و به فروش می رساند.
هنگامی که خرید و فروش معامله شما انجام شود درصدی از معامله را به عنوان کارمزد از دو طرف خریدار و فروشنده دریافت می کند و این نحوه کار صرافی می باشد.
به علت محبوبیت بیت کوین و سایرآلتکوین ها کاربران می توانند میلیون ها درخواست را در هردقیقه به صرافی های محبوب بفرستند، که این امر باعث به تاخیر افتادن معاملات شده و باعث می شود تا فرصت سرمایه گذاری افراد از دست برود.
بایننس به علت نوآوری در موتور تطبیق خود باعث شد تا در هر ثانیه بیش از1.4 میلیون تطبیق انجام دهد و به همین علت باعث شد تا سریع ترین پلتفرم تجاری در بازار باشد.
سرمایه گذاران زیادی برای افزایش سرعت پردازش خود به سمت بایننس آمدند.


توکن BNB در آینده چه می شود؟

بایننس به دنبال برنامه ای برای وفاداری به مشتریان است. کم کردن کارمزد یک تخفیف خوب می باشد. حتی بعد از اینکه تخفیفات کاهش پیدا کند از وفاداری کاربران به BNB کم نمی شود و همچنان کاربران از آن استفاده می کنند.


مقالات بیشتری را بخوانید:

بیت کوین چیست؟

بیت کوین کش چیست؟

لایت کوین چیست؟

ممنون که تا پایان مطلب بایننس کوین چیست با ما همراه بودید.

Leave a Reply