مونرو چیست ؟

این رمز ارز مانند بیت کوین و اتریوم و ریپل و ما بقیه رمزارزها غیر متمرکز است.اما ما در این مقاله می خواهیم به صورت تخصصی تر به شما بگوییم ارز دیجیتال مونرو چیست ؟


مونرو چیست ؟

اگر به دنبال یک ارز دیجیتال امن ، خصوصی و پیگیر گریز می باشید مونرو مناسب ترین است.

مونرو برای اطمینان داشتن از پیگیرگریز و غیرقابل رهگیری بودن تراکنش هایش از رمزنگاری مخصوصی استفاده می کند. مونرو به دلیل استفاده از الگوریتم های اجماع اثبات کار مانند بیت کوین قابل استخراج است.


مقایسه بین بیت کوین و مونرو

مخترع ارز دیجیتال مونرو گروه توسعه دهنده 7CORE اولین ارز خود را به صورت جمع سپاری و در سال 2014 عرضه کرد. محدودیت کوین های آن 18 میلیون واحد +0.3 مونرو در هردقیقه بوده.

پروتکل بلاک چین از نوع اثبات انجام کار و به عنوان ارزدیجیتال با حریم خصوصی بسیار بالایی دارد. مونرو قابل ردیابی نیست ولیکن بیت کوین قابلیت ردیابی دارد.

نماد ارز مونرو XMR است.

کارمزد تراکنش بیت کوین نسبت به کیف پول ها متغییر است. اما کارمزد تراکنش مونرو 0.004-0.02 XMR / KB می باشد.

مونرو از الگوریتم CRPTONOTE پیروی می کند. زمان بلاک بندی مونرو 120 ثانیه بوده درحالی که بیت کوین چیزی در حدود 10 دقیقه بلاک بندی انجام می دهد.

استخراج مونرو از طریق کارت گرافیک (GPU) و پردازنده (CPU) و بیتکوین توسط استخراج کننده های ASIC انجام می شود.

مونرو از یک پلتفرم متن باز، امضای حلقه ای و آدرس های ناشناس برای امنیت بالا و پنهان سازی هویت فرستنده و گیرنده استفاده می کند.

تیم توسعه دهنده مونرو درحال گسترش امنیت بیشتر و ارتقاء این ارزدیجیتال هستند.

تراکنش های بیت کوین عمومی بوده و تمام اطلاعات فرستنده و گیرنده را نشان می دهد. در مونرو تنها فرد فرستنده و گیرنده قادر هستند تا تراکنش ها و انتقال های هم را ببینند، و هیچ کاربر دیگری از این تراکنش مطلع نخواهد شد.

یکی از اولین ارزهای دیجیتال بایت کوین بود که از پروتکلی به نام کریپتونوت استفاده می کرد سپس در سال ۲۰۱۴ با انجام یک هاردفورک ، پروتکل جدیدی به نام Cryptonight بوجود آمد که به سبب آن مونرو شکل گرفت.


مونرو بر ۳ ارزش کلیدی اولویت بندی شده است:

امنیت: کاربران برای اعتماد کردن باید انجام تراکنش هایشان بدون خطا باشد.

حریم شخصی: مونرو اهمیت زیادی به حریم شخصی کاربرانش می دهد و جزییات تراکنش ها را به صورت حریم خصوصی به صورت پیش فرض ذخیره می کند.

تمرکز زدایی: مونرو از بالاترین سطح غیرمتمرکز سازی بر خوردار است.

برای اکثر مردم حریم خصوصی حساب مالیشان مهم است. اما شرکت ها و بانک ها اطلاعات را با هم به اشتراک می کذارند. در نتیجه هیچ فضای امنی برای انجام تراکنش نیست. اما امروزه مونرو این امنیت و محرمانه بودن را ایجاد کرده است. مونرو یک ارز ایمن ،محرمانه و غیر قابل ردیابی است.

به وسیله مونرو شما بانک خود هستید و فقط خودتان مسئولیت و‌کنترل پولتان را دارید. یعنی می توایند تامین کننده خودتان را در تجارت مخفی کنید و در اصل می توان از قوانین دولتی در امان بود. شفافیت مونرو با انتخاب شماست یعنی شما می توانید انتخاب کنید که چه کسی تراکنش شما را ببیند. موضوعی که مونرو را از بیت کوین متمایز می کند، مقیاس پذیری آن است. از مونرو استفاده کنید تا کنترل دارایی هایتان را خودتان در دست داشته باشید.


برای بالا بردن محرمانگی تراکنش ها از ۳ فناوری امنیتی ذیل استفاده می شود

امضای حلقه ای (Ring Signature)

نشانه های پنهان (Stealth Addresses)

تراکنش های محرمانه حلقه ای (Ring CT)

امضاهای حلقه ای باعث مخفی شدن مشخصات فرستنده پول می شود. در این روش هر تراکنش در بین تراکنش های دیگر‌قرار می‌گیرد که سبب می شود، هنگامی که کاربران اطلاعاتی را که در شبکه بلاکچین موجود است را مشاهده کنند ولی دیگر قادر به دیدن منبع ارسال پول نیست.

مونرو با ایجاد آدرس های پنهانی که تصادفی تولید می‌ شود حریم خصوصی کاربران را بهبود بخشیده است. برای هر معامله از طرف گیرنده یک‌ آدرس یکبار مصرف اینجاد می کند. با استفاده از این ویژگی ،گیرنده یک آدرس فرضی را منتشر می کند ولی معاملاتی که دریافت می کند به آدرس شخصی خود فرد منتقل می شود. آدرس های منتشر شده فرستنده یا گیرنده در تراکنش های انجام شده در شبکه مونرو مرتبط با هم نیستند.

تراکنش های محرمانه حلقه ای در شبکه مونرو، میزان پول انتقال یافته را مخفی نگه می دارد. در سال ۲۰۱۷ یکی از جدیدترین فناوری هایی که امنیت مونرو را بالا برد ،تراکنش محرمانه حلقه ای بود. عملکرد این فناوری به گونه ای است که هنگامی که تراکنشی در شبکه بخواهد انجام شود فرد فرستنده باید کل کیف پول خود را وارد کرده و دو خروجی برای آن مشخص کند. به این صورت که ابتدا مقدار پول مورد نظر برای انتقال و در آخر مابقی که باید به کیف پول بازگردد مشخص می شود.

عملکرد تایید تراکنش به ین صورت می باشد که مجموع ورودی با مجموع خروجی برابر خواهد بود و هیچ سکه ای از این تراکنش ها ایجاد نمی شود. در نتیجه میزان مبلغ انتقال یافته مخفی می ماند. به علت رمزنگاری های انجام شده که از سمت فرستنده اعمال می شود فقط توسط سیستم های موجود در شبکه که تایید اعتبار تراکنش ها را انجام می دهند قابل مشاهده می باشد.


استخراج مونرو

استخراج ارز مونرو نیازی به دستگاه ASIC ندارد و می توان استخراج این ارز را با CPU یا GPU انجام داد.

در حال حاظر کل مونرو عرضه شده 16726192 مقدار می باشد.


پاداش استخراج مونرو

درحال حاظر استخراج مونرو حدودا 2 دقیقه زمان می گیرد و پاداش برای ایجاد هر بلاک 4.99 است پس می توان نتیجه گرفت که استخراج هر مونرو 24 ثانیه طول می کشد درحال حاظر کارمزد مونرو به مبلغ 0.06573 می باشد.


استخراج مونرو چگونه است؟

برای استخراج مونرو می توان به صورت فردی و یا از طریق استخرها اقدام نمود. قابل ذکر است می توان با یک کامپیوتر شخصی استخراج مونرو را انجام داد و هرچه قدر سخت افزار شما قوی تر باشد استخراج بیشتری صورت می پذیرد.

می توان گفت اگر صرفا می خواهید به صورت تکی و با دستگاه شخصی خودتان استخراج را انجام دهید ،این کار توصیه نمی شود چون استخراج انفرادی برای شما پاداشی ندارد.

جهت درامد بیشتر از استخراج مونرو می توان به استخرهای استخراج متصل شد.

استخرهای استخراج گروهی از استخراج کننده های مونرو هستند که دارای قدرت .سخت افزاری و پردازشی بالایی میباشند که این قدرت شانس بیشتری را برای تایید تراکنش ها ایجاد می کند.

پاداشی که استخرها دریافت می کنند بین اعضا تقسیم می شود. البته بیشتر استخرها جهت ورود هرکاربر هزینه ای را دریافت می کنند که هزینه انها حدود 0 تا 2 درصد می باشد.


هزینه های استخرها به صورت زیر است:

MineXMR.com

هزینه ورود به استخر: 1%

تعداد استخراج کنندگان: 32157

SupportXMR.com

هزینه ورود به استخر: 0.6%

تعداد استخراج کنندگان: 10339

Xmr.nanopool.org

هزینه ورود به استخر: 1%

تعداد استخراج کنندگان: 30132

Monero.crypto-pool.fr

هزینه ورود به استخر: 2%

تعداد استخراج کنندگان: 2191


روش های استخراج مونرو

استخراج مونرو به چه صورت است؟

استخراج با استفاده از واحدمرکزی به نام CPU :می توان گفت اگر قصد استخراج از طریق cpu را دارید می توانید از پردازنده های AMD و INTEL استفاده نمایید.

پس از خرید CPU و دانلود نرم افزار استخراج می توانید استخراج مونرو را شروع نمایید.

استخراج از طریق پردازنده گرافیکی به نام GPU :می توان گفت استخراج باgpu بهتراز استخراج با cpu می باشدبا توجه به این که جهت تهیه gpu بایدهزینه بیشتری پرداخت کنید در عو​ض نرخ هش بالاتری دارید.

در این روش نیز مانند روش بالا پس از نصب کارت گرافیک بر روی کامپیوتر شخصی خود می توانید نرم افزار استخراج مونرو را دانلود کنید. و بعد از چند دقیقه استخراج خود را اغاز نمایید.

استخراج با استفاده ازکارت گرافیکی: روش دیگر استخراج می توانید از کارت گرافیک NVIDIA استفاده کنید. انواع مختلفی از این کارت ها وجود دارد که می توانید با تحقیق بهترین کارت گرافیک NVIDIA را تهیه کنید.


مقالات بیشتری را بخوانید:

بیت کوین چیست؟

بیت کوین کش چیست؟

لایت کوین چیست ؟

bnb چیست؟

ورج چیست؟

ممنون که تا پایان مطلب مونرو چیست با ما همراه بودید ، پایگاه زوم ارز به شما دوستان عزیز در زمینه ارز دیجیتال راهنمایی خواهد کرد.

Leave a Reply